Yoga Uzmanlık Eğitimi Başlıyor

0

Eylül ayında Yogarama’da yoga uzmanlık eğitimi başlıyor!

Yogarama olarak yoganın herkes tarafından ulaşılabilir olmasına ve yoganın fiziksel ve psikolojik faydalarından ihtiyacı olan herkesin faydalanabilmesine niyet ederek bir yola çıktık.

Ve yine aynı niyetle yoga uzmanlık eğitimini açmaya karar verdik.

Yoga uzmanlık eğitimi ile yoga bilginizi zenginleştirebilir ve yogada derinleşerek pratiğini geliştirebilirsiniz ve öğrendiklerinizi kendi deneyimlerinizle içselleştirerek bir başkasına aktarabilir hale gelebilirsiniz.

Yoga uzmanlık eğitiminde öğrenilenleri sindirebilmek ve içselleştirebilmek için zamana ve pratiğe ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle de eğitim, toplam 1000 saatlik bir eğitim olup Eylül 2021 ile Aralık 2022 ayları arasında gerçekleşecek ve 15 ay sürecektir.

Yoga eğitmeni olmak için kişinin önce kendi yoga pratiğinde derinleşmesini, kendi anatomisini tanımasını, önce kendi fiziksel ve psikolojik ihtiyaçlarını görebilmesini, sınırlarını keşfetmesini ve sınırlarını gözeterek ilerlemesini ve önce kendine güvenli bir alan yaratabilmesini önemsemekteyiz.

Bu nedenle 1000 saatlik eğitimin içinde teorik derslerin yanında katılımcıların öğrendiklerini içselleştirebilmesi ve pratiklerinde derinleşebilmesi için bolca pratik dersleri de olacaktır.

Aynı zamanda eğitimde yalnızca tek bir kitleye değil ihtiyacı olan herkese ulaşabilmek için yoganın birden çok alanıyla ilgili eğitimler de yer alacaktır. (Hatha yoga, çocuk yogası, yüz yogası, hamile yogası, yoga terapi, sandalye yogası branşlarının tamamı ayrı ayrı sertifikalandırılacaktır.)

Yogarama yoga uzmanlık eğitimine ön kayıt yaptırmak için profilimizde yer alan telegram grubunun linkine tıklayarak telegram grubumuza giriş yapabilir ve ön başvuru formuna ulaşabilirsiniz. Ön başvuru formumuza internet sitemizden de ulaşabilirsiniz:

Başvuru için burayı tıklayınız

Ön kayıt formunu doldurduktan sonra size bir e-mail iletilecektir.

Detaylı bilgi almak için [email protected] adresinden e-mail yolu ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Paylaş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here