Hakkımızda


YogaramaOM Kimdir?
YogaramaOM, 2020 yılı Mart ayında -tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi döneminde- alanında deneyimli, özverili, birleştirici gönüllü yoga eğitmenlerinin bir araya gelmesi ile kurulmuş online bir topluluktur.
Yoga, Sanskritçe Yuj kelimesinden türemiştir ve “birleştirmek”, “kavuşmak”, “birlik”, “karşılaşma” anlamlarına gelmektedir. Yoga’nın kelime anlamından yola çıkarak, YogaramaOM “birbirimize şifayız” değer önermesi ile cinsiyet, yaş, sosyal statü, etnik köken vb. ayırmaksızın, herkese hitap edebilecek, farklı disiplinleri ders programına dahil etmiştir.
YogaramaOM’da tüm dersler ücretsizdir.
Pandemi döneminde, çoğu kişinin evde geçirdiği vaktin artması ile birlikte fiziksel hareketin azalması ve teknolojik cihazların hayatımızda daha fazla yer alması gibi durumların fiziksel ve duygusal etkileri uzmanlar tarafından ele alınmaktadır. YogaramaOM, bu dönemde bedensel ve zihinsel olarak bireysel farkındalık kazandırmak için başta yoga, nefes, meditasyon olmak üzere dans, kung fu, pilates, bale, poi, beslenme, masal dinletisi gibi birçok disiplin ile insanları bir araya getirmeyi misyon edinmiştir.YogaramaOM bünyesinde yer alan tüm eğitmenler “bilgi paylaştıkça bilgelik artar” felsefesinden yola çıkarak, uzman oldukları alanlardaki bilgilerini cömertçe paylaşıyor. Fiziksel, zihinsel ve duygusal bütünlüğün korunması, konsantrasyon ve odaklanma becerilerinin arttırılması için tüm ders içerikleri özenle hazırlanıyor.
Ders programında yoganın farklı türleri (hatha yoga, kundalini yoga, yin yoga, yüz yogası) yer alıyor. Yoga asana pratiği ile ilk defa tanışanlar için başlangıç yoga dersleri; farklı seviyelerde asana pratiği olanlar için ise Yoga 1, Yoga2 ve Yoga Advance (çok ileri seviye) dersleri var.
YogaramaOm ile Türkiye’de ilk defa Yoga öğretisi ile tanışan binlerce kişi olmuştur ve bu rakam gittikçe artmakta. 2021 yılı Mayıs ayında, YogaramaOM instagram sayfasında takipçi sayısı 45K civarına ulaşmıştır. Günder ortalama 2000-3000 kişi günün farklı saatlerinde, kendilerine hitap eden derslerden faydalamaktadır.
YogaramaOM Türkçe ile birlikte Almanca ve İngilizce dersleri de 2021 yılı ile birlikte programına dahil etmiştir.

YogaramaOM derslerine katılmak için instagram sayfamız ziyaret ederek ilginizi çeken derslere katılabilirsiniz.