Fiziksel pratikle birlikte zihinsel pratiğin ve düşünsel emeğin de öne çıktığı bir alan olmasına niyet ederek bir yoga kongresi planladık.

Yoganın geleceğini ve geleceğin yogasını konuşmak istiyoruz. Yogaya dönük her araştırmanın, her katkının önemli olduğunu düşünüyoruz. Herkesin fikirleri önemsenip, dikkate alınırsa kolektif aklın, kolektif iradenin kendisinden bahsedebiliriz. Bu anlamda şimdiden herkesi bu konu hakkında araştırmaya, zihnindekileri, aklındakileri kaleme dökmeye davet ediyoruz.

Yogarama’nın herkesin olmasına, herkesin burayı evi gibi görmesine; beraber ürettiğimiz, beraber araştırdığımız bir alana dönüşmesine niyet ediyoruz.

Yapılacak yoga kongresi, yoganın geleceği ile ilgili; gelecekte yoganın nasıl bir yerde olabileceği ile ilgili; farklı disiplinlerin yogaya katkısını ve yoganın da diğer disiplinlere katkısını; yoganın tarihini, felsefesini, tarihsel serüvenini, bilimle ve sanatla kurduğu ilişkiyi, giyim, teknik, müzik, aromaterapi vb. alanları ve bu alanların gelecekte yoganın içinde nasıl bir yerde olacağını konuşacağımız bir kongre olacak.

Kongrede yogaya dair herkesin fikrini, farklı bakış açılarını duymayı önemsiyoruz ve istiyoruz. Bu nedenle herkesin fikrini ifade edebilmesi adına bir Divan Kurulumuz olacak. Kongreye katılacak ve konuşma yapmak, fikrini paylaşmak isteyen herkes yoganın geleceği ile ilgili; ilgilendiği bir alanın, disiplinin yogayla gelecekteki ilişkisiyle ilgili fikirlerini yazdığı bir metni Divan Kuruluna iletebilir. Paylaştığınız bu metnin bir sayfa sınırlaması bulunmamaktadır; bir cümle, bir paragraf ya da birkaç sayfa da yazabilirsiniz. Gönderilen tüm metinler bir kitap haline getirilecek ve kongreye katılan herkesle paylaşılacak, bu nedenle herkesin istediği kadarıyla fikrini paylaşmasını çok isteriz.

Kongrede konuşmak istediğiniz konuyu bir metin haline getirerek [email protected] üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

* Kongreye yalnızca katılımcı olarak da katılabilirsiniz.

Kongre detaylarına ve kongreye kayıt yaptırmak için burayı tıklayarak detaylı bilgiye ulaşabilir ve site üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Tarih: 16-18 Eylül
Yer: Pastoral Vadi / Fethiye- Muğla

Paylaş