İnan Yıldırım – Sabah Yogası

0

Bir Zen hikayesi der ki,
Bir atlı, binicisiyle birlikte dörtnala gidiyordur. Yolun kenarında bunu gören bir adam merak eder ve biniciye sorar: “Nereye gidiyorsun?”. Binici cevaplar: “Ben de bilmiyorum, ata sor!”.

Merhaba,
Üniversitede bir arkadaş grubumla beraber ilgi duyup adım attığım yoga ile yol arkadaşlığımın başlaması 2014’e rastlıyor. Üzerinden geçen yıllarda Hatha Yoga ve Yin Yoga ile devam ettiğim bu serüveninde, 2020 pandemisi ile yogada daha bütüncül bir bakış açısı kazandım. Bu bütüncüllüğü çevremle de paylaşabilmeyi hedefleyerek yoga eğitmeni olmaya karar verdim. Bugün özellikle Yin Yoga, Vinyasa Akışları ve Yoga Felsefesi üzerine bilgi ve tecrübelerimi paylaşarak yoga ile yol arkadaşlığım devam ediyor.

Tanımların ötesinde “Yoga nedir?” derseniz, “O da değil, bu da değil.” diye cevap verebilirim 😊 Kelime anlamı entegrasyona çıkan bu yol, size özgü ve bu yolun kendinizin şekillendireceği bir hamuru var. Bir bahçıvan edasıyla iyi bir hasat için hangi tohumları kendi toprağına saçacağın ve sonrasında onlara nasıl bakacağın farkındalığını kazanacağın bu sürece şimdiden “Hoş geldin!” diyorum.

Ücretsiz yoga derslerimiz zoom platformunda yapılmaktadır, kameranız açık ya da kapalı olarak derslere katılabilirsiniz. Tüm ders duyuruları, bağlantılar, iletişim kanalımız olan telegram grubumuzda yapılır.

Telegram grubumuzda yer alan derslerin hepsine ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.

Yogarama her gün ücretsiz yoga dersleri veriyor.
Derslerimiz ücretsiz kalmaya devam edecektir.

Çünkü çok seviyoruz 

Paylaş